Služby

Základní informace 

Každý, kdo by se rád naučil jezdit na koni, má možnost stát se naším členem. JS Plzeň Bory má s výchovou mladých jezdců dlouholeté zkušenosti, v současné době jsme jediný oddíl tohoto druhu v Čechách. Členskou základnu tvoří zhruba 150 členů, pro výcvik začínajících jezdců je zde 7 školních koní. Škola ježdění a výcvik probíhá pod vedením zkušených cvičitelů, kteří prošli speciálním výcvikem a složili cvičitelské zkoušky. Od pondělí do pátku jsou dvě výcvikové hodiny denně, 17.00 – 18.00 a 18.00 – 19.00, v sobotu je jedna hodina dopoledne a druhá odpoledne, v neděli jen jedna hodina dopoledne. Do výcviku nepatří pouze hodina jízdy, ale také péče o koně a služby na krmení.

Na podzim a na jaře pořádá JS také výcvikové kurzy pro začátečníky, ty trvají 3 měsíce (říjen – prosinec),(leden - březen) absolventi těchto kurzů se dále zařazují do již probíhajících výcvikových družstev. K výcviku máme k dispozici krytou halu a dvě venkovní kolbiště s pískovým a drceným PVC povrchem.

Dále nabízíme

 • zdravotní ježdění: pro děti od 8 let se zaměřením na dobrou fyzickou kondici a správné držení těla (cvičení na koni a lehká práce v sedle)
   
 • pony školička od 4 let: bezpečné ježdění na koni, jízda v sedle s vodičem, cvičení na koni, základy voltiže. Více na stránce pony školička.
   
 • pony školička od 8 let: základy klasického jezdectví, pomalý a individuální výcvik s cílem získávat nové sportovní nadšence. Více na stránce pony školička.
   
 • jezdecké hry: soutěže pro všechny jezdce (jízdy zručnosti apod.) s cílem nabídnout možnost aktivně soutěžit i méně zkušeným jezdcům.
   
 • výuková dopoledne pro školy: interaktivní, vzdělávací aktivity pro školáky s ohledem na věk dětí (podpora environmentální výchovy)
   
 • chovatelský kroužek: pro děti a mládež, která nechce nebo nemůže aktivně sportovat, chce však zdravě trávit volný čas a něco se naučit.
   
 • dětské dny, dny otevřených dveří: cíl propagovat jezdecký sport

Individuální výcvik 

 • Lonž: intenzivní práce na sedu, 30min - vhodné pro děti(od 10 let) i dospělé
  aktivní člen: 300,-Kč
  ostatní: 400,-Kč
   
 • Individuální výcvik v sedle: 45 min
  aktivní člen: 400,-Kč
  ostatní: 500,-Kč

Termíny výcviků: 

úterý 11:00 – 14:00
středa 11:00 – 14:00; 15:00 – 16:00
čtvrtek 11:00 – 14:00
Případně jiný termín dle domluvy.
 

Mini kurz

Je vhodný pro jezdce od 10 let, zahrnuje 4 výcvikové lekce po 45 min, cena 1000,-.
1. hodina - uzdění, sedlání, základní péče o koně, nasedání, sesedání, práce v kroku na lonži, cvičení v sedle
2. a 3.hodina - práce na lonži v kroku a klusu, samostatně v sedle krok, klus
4. hodina - samostatné vedení koně v kroku a klusu, podle pokroků jezdce cval na lonži
Na výcvikových hodinách se domlouvejte s L. Neustupnou na tel. čísle: 602 737 207.

Pony školička